Wskazania do zabiegu:
Przeciwskazania do zabiegu:
Jak często wykonywać zabiegi?
Zalecenia pozabiegowe
Efekty zabiegu:
Mezoterapia mikroigłowa zapewnia widoczne efekty już po kilku zabiegach. Procesy regeneracyjne, głębokie nawilżenie, odbudowa włókien kolagenowych trwa około 30 dni.
Mniej więcej po tym czasie następuje:
Na czym polega zabieg mezoterapii mikroigłowej
To zabieg, który może powodować lekki dyskomfort, dlatego nakładany jest krem znieczulający. Jeśli klient nie chce znieczulenia, nie musi ono być aplikowane na skórę.
Po około 20 minutach zmywamy znieczulenie.
Podczas wykonywania tysięcy mikronakłuć za pomocą cienkich jak włoski igieł gęsto osadzonych na głowicy urządzenia dermapen, który tworzy mikronakłucia w skórze, powoduje regenerację i odżywienie skóry, wprowadzając głęboko specjalnie dobrany preparat, substancje aktywne.
Głębokość nakłuć zależna jest od miejsca zabiegowego. Z inną głębokością będziemy nakłuwać okolice oczu, brody czy czoła.
Zaraz po wykonaniu mikronakłuć skóra najczęściej jest czerwona i rozpalona. Rumień pozabiegowy może utrzymywać się do około 2 dni po zabiegu.
U niektórych osób po okresie zaczerwienienia skóry może pojawić się delikatne łuszczenie skóry, jest to całkowicie normalne - skóra się odnawia.
Czasami u osób z bardzo płytko umiejscowionymi naczyniami mogą pojawić się bardzo drobne wybroczyny.
Często zadawane pytania:
Czy zabieg jest bolesny?
Jak każdy zabieg z wykorzystaniem igieł jest nieprzyjemny i nawet określany jako bolesny. W związku z tym przed zabiegiem powierzchnia zabiegowa jest znieczulana.
Jak wygląda skóra po zabiegu?
Skóra jest zaczerwieniona, podrażniona i lekko obrzęknięta. Takie objawy mogą utrzymywać się do 2 dni. Dlatego po zabiegu nie zaleca się nakładać makijażu i zaleca się stosować krem z filtrem przeciwsłonecznym SPF 50 oraz kremy nawilżające i regenerujące.